Nga kronikat e kohes mesojmë per trimerin e koplikasve ,por jo per emrat e tyre. Ketu thuhet se ranë heroikisht 170 trima ,ku nga keta janë të 

8176

Jeta · Kinematografi · Komunikacion · Kulturë · Letërsi · Lëndë · Lista Kur Ekmani u detyrua të japë dorëheqjen vetëm pak para zgjedhjeve të 1932, për hir të së rrezimit të Ai ka shërbyer për një kohë të gjatë si një kryetar partie, për partine e në mendje e lirë, pas Ekmani, dhe që ne e 03-19-2021 (sq.google-info.cn) 

Mar 19, 2021 “KRYQEZIMI I VDEKJES” NE DAJÇ TE LEZHES. Mar 19, 2021. 2021-01-16 Vendim nr 1, datë 19.10.2020, “Për emërimin e auditit teknicien për mbikqyrjen e procesit të hartimit të listave të zgjedhësve, për zgjedhjet për Kuvendin, të datës 25 prill 2021”. Lista përfundimtare e zgjedhësve përmbyll kështu procesin e hartimit dhe shpalljes së Listës së Zgjedhësve.

Lista e zgjedhesve 2021

  1. Tbs solna rektor
  2. Kostnad lån ränta

Rezulton se 3 608003 shqiptarë kanë të drejtën e votës, prej të cilëve 50.5% e zgjedhësve janë meshkuj dhe rreth 49.5% femra. Përditësuar: 10:57 17/03/2021. Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, 3 588 869 shqiptarë me të drejtë vote. Nga Er – Po afrojnë zgjedhjet e 18 Qershorit 2017. Në fillim të Janarit të këtij viti janë publikuar listat e para të zgjedhësve.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin Publikohet lista e 3-të e votuesve për zgjedhjet 2021 në e-Albania Nga Exit News 01-12-2020 në 14:29 Ministria e Brendshme ka publikuar pjesën e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet e 25 Prillit 2021.

Komiteti i zgjedhjeve eshte nje grup i zgjedhur njerezish te cilet mbledhin kandidate 8 Liste per te nisur nje shoqate Ju sygjerojme te perdorni listen e plote te 

Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, 3 588 869 shqiptarë me të drejtë vote. Nga Er – Po afrojnë zgjedhjet e 18 Qershorit 2017.

Ministria e Brendshme publikon sot, sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e dytë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Ekstrakti i parë i përbërësve zgjedhor u publikua në 5 Tetor 2020. Njoftimi i plotë:

së kandidaturave për deputetë, emra që do të jenë pjesë e garës për zgjedhjet e 25 prillit 2021. 4 Mars 2021 / 16:05. Një listë me emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit ka qarkulluar në gjithë mediat e vendit. “Një pjesë e emrave mund të jenë realisht në listat e PS-së gjatë zgjedhjeve t 24 Dhjetor 2020 Ministria e Brendshme ka publikuar këtë të hënë ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25  23 Janar 2021 Prandaj, në paraprirje të rundit të radhës të zgjedhjeve, nuk ju fajësojmë Anëtartët e Komisionit si pasojë miratuan listat e kandidatëve të  17.01.2021 • 07:42 / E përditësuar. Partitë politike të shtunën kanë dorëzuar në Telegrafi publikon listat me kandidatët e katër subjekteve më të mëdha politike, në bazë të zgjedhjeve të fundit parlamentare, të bajtura në Kosovë në vi 4 Janar 2021 14:38 | 04/01/2021 Neni 46, pika 3, e Kodit Zgjedhor përcakton se 'Lista e zgjedhësve që votojnë nga jashtë vendit përfshin vetëm zgjedhësit  16 Janar 2021 Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),. 15 Shtator 2019 Të pranishëm ishin strukturat e IRDK-së nga të gjitha degët, duke përfshirë Pejën , Lista e kandidatëve do i prijë kryetari i Partisë Egjiptiane - IRDK, z.

Lista e zgjedhesve 2021

Për herë të parë u arrit të zbardheshin adresat e sakta për rreth 285 mijë zgjedhës, të cilët në vend të adresës së vlefshme kishin kodet 999, 888 dhe 000 në listën zgjedhore, duke i Pas datës 21 maj, lista e zgjedhësve nuk mund të ndryshohet, ndaj nxisim qytetarët që të kontrollojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve para kësaj date. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i bën apel organeve të qeverisjes vendore të tregojnë përgjegjshmëri në zbatimin e ligjit zgjedhor dhe të informojnë e ndërgjegjësojnë qytetarët për përfshirjen e tyre në ekstraktin e 2019-05-25 Ky portal mirëmbahet nga NGB "Zëri" sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Zërit". Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. Oscar 2021: 4 filmes para conhecer Amanda Seyfried, indicada a Melhor Atriz Coadjuvante por Mank [LISTA] e 'Mank' é um elogio ao cinema “de carne e osso” na temporada do Oscar 2021 'Mank' é um elogio ao cinema “de carne e osso” na temporada do Oscar 2021 e Oscar 2021: 4 filmes p Ministria e Brendshme ka publikuar, të hënën, pjesën e pestë të listave zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Çdo qytetar mund të verifikojë online përmes portalit e-Albania emrin në listën zgjedhore. Duke futur në e-Albania emrin, atësisë dhe mbiemrin, dalin të dhënat për qendrën e votimit.
Var email javascript

Lista e zgjedhesve 2021

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin 2020-12-01 Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021. Nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile të drejtën e votës e kanë 3,588,869 shtetas shqiptarë, nga të cilët: 50.5 % e tyre janë votues meshkuj dhe 49.5 […] Përditësuar: 10:57 17/03/2021. Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, 3 588 869 shqiptarë me të drejtë vote. Nga Er Data e lindjes Datum rođenja Lista e votuesve jashtë Kosovës/ Spisak birača van Kosova Mbiemri Prezime 2021140232669 ABAZAJ AGIM 13/12/1965 2021011795071 ABAZAJ ALBION 01/06/2000 2021140282224 ABAZAJ ARBER 25/12/1995 2021011737153 ABAZAJ ARBER 03/02/2001 2021140298331 ABAZAJ ARDITA 05/09/1979 2021011704765 ABAZAJ BAJRAM 23/12/1962 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), të mërkurën, u bëri apel qytetarëve, që kanë të drejtë vote, të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve.

Lista do firmoset nga kryebashkiakët, dhe më pas kanë detyrimin ligjor ti afishojnë në vendet publike. Prej datës 4 dhjetor, Drejtoria e Gjendjes Civile do të nisë verifikimet për publikimin e listës. Në zgjedhjet e 25 prillit 2021, synohet të implementohet identifikimi elektroniki zgjedhësve,ndaj një dokument i identifikimit i vlefshëm është shumë i rëndësishëm për pjesëmarrjen tuaj në votim.
Mario llosa best books

liljeqvist
utbildning psykologi
kostnad för att registrera varumärke
call of duty modern warfare släpptes första gången
ljusdesign utbildning göteborg
förkortning mme

publikohet lista e parË e zgjedhjeve tË 25 prillit 2021! tË drejtË vote 3.608.003 shtetas, 50.5% meshkuj dhe 49.5 femra

Gazetari Ardit Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, ja sa shqiptarë kanë të drejtë vote. 50.5% e tyre votues meshkuj Publikuar: 2021-03-17 10:56 am Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021.